III Niedziela Wielkiego Postu - 20 marca 2022r.

1. Nadal wszyscy pamiętajmy o modlitwie i ofiarowaniu naszych postnych postanowień w intencji pokoju i zakończenia wojny na Ukrainie.
Parafian, którzy chcieliby przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy – proszę o kontakt, od przyszłej niedzieli będziemy nadal mogli do puszki składać ofiary na pomoc dla Ukrainy.

2. We wtorek, w Garbnie - litania do św. Antoniego a w środę, w Szczeglinie - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek, w Szczeglinie - Msza święta o godzinie 18:00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30.
W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.

4. W piątek 25 III, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godzinie 17:00, w Nacławiu, wraz z Ojcem Świętym, będziemy modlili się o pokój na Ukrainie i dokonamy poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.
W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę o godzinie 16:00, w Kościernicy - spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

6. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej przed Mszą świętą.

• Kościernica - wtorek, 16:30;
  • Garbno - wtorek, 17:40;
  • Nacław - piątek, 16:30;
  • Szczeglino - piątek, 17:40;

Zachęcam również do tradycyjnego śpiewania Gorzkich Żali.
W Szczeglinie Gorzkie Żale po Mszy św. niedzielnej.

7. Zachęcam do modlitwy „Jerycho Różańcowe” w intencji pokoju na Ukrainie.
Aby włączyć się w Jerycho, należy modlić się przez pół godziny na Różańcu dowolnie wybraną tajemnicą w wyznaczonej godzinie.
Można to zrobić w świątyni, w domu, w drodze do pracy.
Wcześniej należy zapisać się do udziału w akcji poprzez specjalny harmonogram dostępny pod linkiem: Jerycho Różańcowe o pokój, rozpoczęło się 27 lutego i będzie trwało do Niedzieli Miłosierdzia przypadającej 24 kwietnia.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów a między innymi przedstawienie Naszego nowego biskupa ks. Bp. Zbigniewa Zalewskiego.

9. Możemy już nabywać świece na święta Wielkanocne – PASCHALIKI, w cenie 8 zł.

10. Nadal proszę parafian o zdjęcia z kościoła parafialnego w Szczeglinie, z lat powojennych do końca lat 70 - tych.

11. Sprawy dotyczące kancelarii proszę zgłaszać telefonicznie tel.: 506 450 674.

Z Duszpasterskim błogosławieństwem ks. Mariusz Ambroziewicz - Proboszcz