OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu - 30 listopada 2014r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent - czas radosnego przygotowania i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
Nieodzownym elementem adwentu są roraty.
Odbywać się one będą na Mszach świętych w ciągu tygodnia w poszczególnych miejscowościach.
Zachęcam dzieci do wykonania lampionów, z którymi będą przychodzić na roraty oraz do przynoszenia serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami, spośród których losowane będą upominki.

2. W sobotę 13 grudnia, odwiedzę podopiecznych zaopatrywanych sakramentem chorych.

3. Za tydzień poświęcę opłatki na stół wigilijny, a ministranci w tygodniu dotrą z nimi do waszych domów.

4. W gablocie z ogłoszeniami znajduje się uaktualniona lista rodzin i osób, które wsparły w bieżącym roku swoim datkiem WSD w Koszalinie.
Zgodnie z zapowiedzią, ofiarą złożoną po Mszy świętej do puszki u alumna naszego Wyższego Koszalińskiego Seminarium Duchownego, możemy wyrazić troskę o powołania kapłańskie z naszej diecezji i parafii.

5. Już po raz kolejny warto wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kupując u członkiń Parafialnej Caritas świecę na wigilijny stół w cenie 5,00 zł. mała i 15,00 zł. duża.

6. Dziękuję za wszelkie datki składane na potrzeby parafii, za te przekazywane wraz z kartkami na wypominki i za ofiary na seminarium..

7. Od 5 do 7 grudnia w Domu Miłosierdzia w Koszalinie chcemy zorganizować rekolekcje dla młodzieży naszej parafii. w tym obowiązkowy udział w nich jest dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
Koszt to 15,00 zł. Warunki prawie biwakowe z tym wyjątkiem, że śpimy w ogrzewanym i z ciepłą wodą budynku.
Zabieramy śpiwór, Pismo Święte.
Swój udział zgłaszamy u animatorów terminem ostatecznym jest dzisiejsza niedziel.
Odbiór regulaminu, zgody rodziców i oświadczenia w zakrystii po Mszy świętej bądź u animatora.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów związanych z uporządkowaniem własności gruntów na których posadowiona jest plebania.

9. W środę na godzinę 17:00 do Szczeglina i w czwartek na tę samą godzinę do Nacławia, zapraszam te rodziny, które przygotowują się do przyjęcia przez ich dzieci sakramentu pokuty i eucharystii.
Informuję też, że podczas Mszy świętej w niedzielę 7 grudnia o godzinie 8:30 w Nacławiu i o 13:00 w Szczeglinie, będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

10. Szczeglino: w poniedziałek na godzinę 20:00 do domu parafialnego zapraszam osoby mogące uświetnić swoim śpiewem tego roczną pasterkę.

11. Gość Niedzielny proponuje nam lekturę następujących artykułów:

• pielgrzymka papieża Franciszka do Turcji;
  • szpiedzy rosyjscy w Polsce;
  • wybory samorządowe to kompromitacja państwa.

12. Sprzątanie kościołów:

• Rekowo - dziękuję p. Nobis Krystynie, o przygotowanie kaplicy na następną niedzielę proszę p. Matuszczyk Monikę;
  • Nacław - dziękuję p. Szumacher Grażynie, o przygotowanie świątyni na następną niedzielę proszę p. Sieńską Iwonę;
  • Garbno - dziękuję p. Sobczak Zofii i Majos Joannie, o przygotowanie świątyni na następną niedzielę proszę p. Lewandowską Annę i Buda Marię;
  • Kościernica - dziękuję p. Tuckiemu Romanowi, o przygotowanie świątyni na następną niedzielę proszę p. Kalisz Dagmarę;
  • Szczeglino - dziękuję p. Kosmala Danucie i Kosmala Aleksandrze, o przygotowanie świątyni na następną niedzielę
    proszę: p. Gawrońską Emilię i Ałkowską Agnieszkę.

13. Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, niech Bóg obdarowuje potrzebnymi łaskami.

Z Duszpasterskim błogosławieństwem Ksiądz Dariusz Szyba - Proboszcz