OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

XXXIV Niedziela Zwykła - 23 listopada 2014r.

1. W gablocie widniej uaktualniona lista rodzin i osób, które wsparły w tym roku WSD w Koszalinie datkiem na tę uczelnię, przygotowującą Kapłanów do posługi w naszych parafiach.
Informuję też, że w przyszłą niedzielę będziemy gościć Kleryka naszego seminarium, który będzie uczestniczył tego dnia w modlitwie o nowe powołania kapłańskie z naszej diecezji i parafii.
A po Mszy świętej każdy kto będzie miał taką wolę, będzie mógł złożyć datek na Seminarium Duchowne w Koszalinie.

2. Składka na Chleb Św. Antoniego z zeszłej niedzieli to 340,55zł.
Bóg zapłać ofiarodawcom.

3. Już po raz kolejny będziemy mogli wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kupując u członkiń Parafialnej Caritas świecę na wigilijny stół w cenie 5,00 zł. mała i 15,00 zł. duża.

4. Dziękuję za wszelkie datki składane na potrzeby parafii, za te przekazywane wraz z kartkami na wypominki i za ofiary na seminarium.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent, proszę zatem pomyśleć o choćby symbolicznej dekoracji na ten okres roku liturgicznego

6. Od 5 do 7 grudnia w Domu Miłosierdzia w Koszalinie chcemy zorganizować rekolekcje dla młodzieży naszej parafii - w tym obowiązkowy udział w nich jest dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
Koszt to 15,00 zł. Warunki prawie biwakowe z tym wyjątkiem, że śpimy w ogrzewanym i z ciepłą wodą budynku.
Zabieramy śpiwór, Pismo Święte.
Swój udział zgłaszamy u animatorów terminem ostatecznym jest przyszła niedziela.
Odbiór regulaminu, zgody rodziców i oświadczenia w zakrystii po Mszy świętej bądź u animatora.

7. Informacja o uporządkowaniu dokumentacji związanej z własnością gruntów pod plebanią.

8. Garbno i Szczeglino: druki kartek na wypominki roczne są do pobrania przy wyjściu ze świątyni.

9. Szczeglino: w środę, na godzinę przed Mszą świętą, czyli od godziny 16:00, możliwość do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania z sakramentu pokuty.

10. Gość Niedzielny proponuje nam lekturę następujących artykułów:

• co o zamachu na JPII wiedział Todor Żiwkow;
  • o szansie dla Europy;
  • kto ma prawo o decydowaniu o przekazywaniu treści dotyczących o ludzkiej seksualności.

11. Sprzątanie kościołów:

• Rekowo - - dziękuję p. Michałko Paulinie, o przygotowanie kaplicy na następną niedzielę proszę p. Nobis Krystynę;
  • Nacław - dziękuję p. Borowskiej Genowefie, o przygotowanie świątyni na następną niedzielę proszę p. Szumacher Grażynę;
  • Garbno - dziękuję p. Grzegorzewskiej Jadwidze i Tumanik Joannie, o przygotowanie świątyni na następną niedzielę proszę p. Sobczak Zofię i Majos Joannę
  • Kościernica - dziękuję p. Kula Agnieszce, o przygotowanie świątyni na następną niedzielę proszę p. Tuckiego Romana
  • Szczeglino - dziękuję p. Fudala Ewie i Grundkowskiej Iwonie, o przygotowanie świątyni na następną niedzielę proszę: p. Kosmala Danutę i Kosmala Aleksandrę.

12. Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, niech Bóg obdarowuje potrzebnymi łaskami.

Z Duszpasterskim błogosławieństwem Ksiądz Dariusz Szyba - Proboszcz