Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17 kwietnia 2022r.

1. Dzisiaj przeżywamy największa radość i prawdę naszej wiary – ZMARTWYCHWSTANIE JEZUSA !
Niech ten dzień będzie dla nas największym świętem.

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny - plan Mszy świętych jak dzisiaj.

3. Wielkie - Bóg zapłać - wszystkim, którzy przygotowali święta w naszej parafii:

• za przyozdobienie Krzyży,
  • instalacje ołtarza ciemnicy i Bożego Grobu,
  • włączenie się w przygotowanie i prowadzenie Liturgii Świętego Triduum Paschalnego,
  • oraz za wszelkie dary i ofiary złożone na potrzeby parafii.

4. We wtorek, w Garbnie - Litania do św. Antoniego a w środę, w Szczeglinie - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - Msza święta o godzinie 18:00 w Nacławiu, po Mszy świętej - Adoracja do godziny 19:30 i okazja do Spowiedzi świętej.

6. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W tym dniu nie będzie w parafii Mszy świętych.

7. W najbliższą niedzielę przezywamy Uroczystość Bożego Miłosierdziadzień odpustu w kościele w Nacławiu.
Możemy jeszcze przynosić do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej a Caritras będzie prowadził zbiórkę charytatywną do puszki po Mszy Świętej.

8. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o wierze w Zmartwychwstanie.

9. Nadal proszę parafian o zdjęcia z kościoła parafialnego w Szczeglinie, z lat powojennych do końca lat 70 - tych.

10. Sprawy dotyczące kancelarii proszę zgłaszać telefonicznie tel.: 506 450 674.

Z Duszpasterskim błogosławieństwem ks. Mariusz Ambroziewicz - Proboszcz