IV Niedziela Wielkiego Postu - 27 marca 2022r.

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę LAETARE – i jest to niedziela radości, która jest bardzo ważna na półmetku Wielkiego Postu.

2. Pamiętajmy o modlitwie i ofiarowaniu naszych postnych postanowień w intencji pokoju i zakończenia wojny na Ukrainie.
Parafian, którzy chcieliby przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy – proszę o kontakt, w każdą niedzielę będziemy nadal mogli do puszki składać ofiary na pomoc dla Ukrainy.

3. We wtorek, w Garbnie - Litania do św. Antoniego a w środę, w Szczeglinie - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek, w Garbnie - Msza święta o godzinie 18:00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30.
W czasie adoracji okazja do Spowiedzi świętej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca – zachęcam do Spowiedzi i Komunii świętej.
W sobotę o godzinie 8:00 w Szczeglinie - Msza święte i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
Od godziny 9:00 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

6. W sobotę o godzinie 11:00, w katedrze koszalińskiej - uroczysta Msza święta, inaugurująca posługę ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego.

7. W sobotę 2 kwietnia, o godzinie 16:00, w Garbnie - spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

8. W niedzielę 3 kwietnia na Mszy świętej, o godzinie 12:00, w Szczeglinie - poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

9. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej przed Mszą świętą.

• Kościernica - wtorek, 16:30;
  • Garbno - wtorek, 17:40;
  • Nacław - piątek, 16:30;
  • Szczeglino - piątek, 17:40;

Zachęcam również do tradycyjnego śpiewania Gorzkich Żali.
W Szczeglinie Gorzkie Żale po Mszy św. niedzielnej.

10. Dziś w Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów a między innymi o poświęceniu Ukrainy i Rosji Niepokalanemu sercu Maryi, także o Gino Bartalim.

11. Możemy już nabywać świece na święta Wielkanocne – PASCHALIKI, w cenie 8 zł.

12. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w Niedzielę Palmową.

13. Nadal proszę parafian o zdjęcia z kościoła parafialnego w Szczeglinie, z lat powojennych do końca lat 70 - tych.

14. Sprawy dotyczące kancelarii proszę zgłaszać telefonicznie tel.: 506 450 674.

Z Duszpasterskim błogosławieństwem ks. Mariusz Ambroziewicz - Proboszcz