XXII Niedziela Zwykła - 1 września 2019r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca.
Wspominamy więc członków Żywego Różańca, prosząc dla nich i ich Rodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
Intencja Żywego Różańca na miesiąc wrzesień: modlić się będziemy za dzieci i młodzież naszej Parafii.
W tygodniu będziemy odmawiali w każdym kościele dziesiątkę różańca świętego w tej intencji.

2. Jutro tj. w poniedziałek nasze szkoły w Nacławiu i Szczeglinie rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny.

3. Msze święte w nadchodzącym tygodniu:

• w Garbnie - środa, godzina 17:00;
  • w Nacławiu - środa, godzina 18:00;
  • w Kościernicy - piątek, godzina 17:00;
  • w Szczeglinie - w czwartek i piątek, godzina 18:00.

4. W tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Spowiedź święta przed Mszą świętą.
Odwiedziny chorych w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

5. Za tydzień w niedzielę przypada święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny.
W zwyczaju liturgicznym przewidziany jest w tym dniu obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.
Zachęcam zwłaszcza rolników, sadowników i tych, którzy uprawiają przydomowe ogródki do skorzystania z tego obrzędu.

6.Przez cały miesiąc wrzesień trwać będą zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Winni zapisywać się uczniowie pierwszych i drugich klas szkół średnich jak również wszyscy starsi, którzy jeszcze tego sakramentu nie przyjmowali.
Pierwsze organizacyjne spotkanie będzie miało miejsce w październiku.

7. Nowy numer Gościa Niedzielnego do nabycia po Mszy świętej.

8. Za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii składam serdeczne - Bóg zapłać.

9. Wszystkim życzę dalszej miłej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia – Szczęść Boże.