Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 9 czerwca 2019r.

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Jezus spełnia kolejną obietnicę i zsyła nam Ducha Pocieszyciela.
Otwórzmy się na Jego natchnienia i dary.

2. W nadchodzącym tygodniu Msze święte będą według ustalonego porządku.
W Szczeglinie:

• czwartek - 18:00;
  • piątek - 18:00.

3. W czwartek przypada święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. 15 czerwca w sobotę na Świętej Górze Polanowskiej odbywać się będzie V Odpust Kaszubski.
Główna Msza święta o godzinie 12:00.
Również w sobotę przez teren naszej Parafii przechodzić będzie pielgrzymka z Góry Chełmskiej na Górę Polanowską.
Swój nocleg pielgrzymi będą mieli w świetlicy wiejskiej w Kościernicy. Modlitwą wesprzyjmy ich trud pielgrzymi.

5. Informacje dotyczące Uroczystości Bożego Ciała.
W tym roku według planu Msza święta i procesja Eucharystyczna do przygotowanych czterech ołtarzy będzie miała miejsce:

• w Rekowie o godzinie 9:00;
  • w Mokrym o godzinie 11:00.

Mieszkańców pozostałych miejscowości prosimy o przyłączenie się do tych procesji.

6. W Boże Ciało w parafii przeżywać będziemy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej jak i tegoroczne dzieci komunijne przybywają na procesję w strojach komunijnych.
Zachęcamy też dzieci do sypania kwiatków w czasie procesji.
Po procesji w Mokrym na tzw. pikniku rodzinnym – będzie możliwość ciepłego posiłku, skorzystania z deseru w postaci kawy i ciasta, jak również różnych atrakcji dla dzieci.
Dochód z tego pikniku w całości przeznaczony będzie na wykonane prace w kościele parafialnym w Szczeglinie.

7. Nowy numer Gościa Niedzielnego do nabycia po Mszy świętej.

8. Za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii składam serdeczne Bóg zapłać.
Za tydzień trzecia niedziela miesiąca Caritas po Mszach świętych zbierać będzie ofiary do puszek na „chleb św. Antoniego”.

9. Wszystkim życzę miłej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia – Szczęść Boże.