XXIV Niedziela Zwykła - 15 września 2019r.

1. Dzisiaj chcemy zauważyć naszych uczniów a dokładnie pierwszoklasistów Szkół Podstawowych.
Zapraszam ich wraz z tornistrami tutaj na środek kościoła na specjalne błogosławieństwo.

2. Parafialne Dożynki do czas by podziękować wszystkim Rolnikom, za trud pracy na roli, za trud tego by nigdy nam nie zabrakło powszedniego chleba.

3. W dniu wczorajszy jak również i dzisiaj w Sanktuarium w Skrzatuszu odbywają się diecezjalne Uroczystości.
Tegoroczne Uroczystości połączone są z nadaniem kościołowi w Skrzatuszu tytułu Bazyliki Mniejszej.
Dziękuję wszystkim, którzy tam reprezentowali naszą Parafię.

4. Wczoraj też w naszej Ojczyźnie wielu brało udział w tzw. akcji „Polska przy Krzyżu”.
Zachęcam, by dziś przy przydrożnych krzyżach naszej Parafii choć na chwilę się zatrzymać i odmówić krótką modlitwę polecając Bogu siebie, swoją rodzinę, naszą Parafię i całą Ojczyznę.

5. W nadchodzącym tygodniu Msze święte będą według planu. (intencje)

6. W najbliższą sobotę o godzinie 6:00 rano ze Szczeglina wyruszy kolejna dwudniowa pielgrzymka parafialna.
Tym razem odwiedzimy i oddamy hołd żołnierzom – obrońcom Westerplatte i Helu.
Wszystkich zapisanych zapraszam na wspólny wyjazd.

7. Przypominam, że do końca września trwają zapisy kandydatów do bierzmowania.
To ogłoszenie kierujemy do uczniów klas I i II szkoły średniej jak również wszystkich, którzy tego sakramentu jeszcze nie mają.

8. Rozpoczął się już na dobre nowy rok szkolny i katechetyczny.
Ośmielam się po raz kolejny zaprosić dzieci bądź młodzież do służby ministranckiej. Mając na uwadze tradycję kościoła zwracam się do chłopców ale jest też możliwość zgłaszania się dziewcząt, jeśli byłaby taka wola.
Czekamy na wszystkich chętnych.

9. Nowy numer Gościa Niedzielnego do nabycia po Mszy świętej.

10. Za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii składam serdeczne Bóg zapłać.
Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca tak więc po Mszach świętych zbiórka Caritasu do puszek na „chleb św. Antoniego”.

11. Wszystkim życzę dalszej miłej niedzieli i błogosławionego całego tygodniaSzczęść Boże.